Mobilní signál se rozšířil do dalších stanic pražského metra
Mobilní a datové služby ve standardu LTE mohou cestující v pražském metru využívat už ve 25 stanicích. Od včerejška jsou nově pokryty stanice Florenc B a Palmovka na trase B a stanice Staroměstská na trase A.
Příští týden k se signál rozšíří i do stanice Malostranská. A v první polovině července plánuje DPP společně s konsorciem operátorů pokrýt i stanice Hradčanská a Dejvická. Díky tomu budou mobilní a datové služby ve standardu LTE k dispozici v celém úseku trasy A od Nemocnice Motol po Muzeum.
Letos už bylo nově pokryto celkem 9 stanic metra a přilehlých tunelů. Na konci března stanice Křižíkova a Invalidovna, o měsíc později Můstek a Muzeum. Na začátku června přibyl signál ve stanicích Anděl a Smíchovské nádraží.
Jako úplně první dostaly signál LTE stanice na novém úseku metra A mezi Bořislavkou a Nemocnicí Motol v roce 2015. V roce 2018 se síť LTE rozšířila na trasu C v úseku od Muzea po Roztyly a loni v září o další 4 stanice mezi Muzeem a Nádražím Holešovice.
Konsorcium operátorů (O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic) a společnosti CETIN pokrývá pražské metro LTE technologií na vlastní náklady. Pokrytí úseku mezi dvěma stanicemi stojí v průměru 10 milionů Kč v závislosti na jeho délce.
Aktuální stav pokrytí
Na lince A jsou aktuálně pokryty stanice Muzeum, Můstek, Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Na lince B je to Smíchovské nádraží, Anděl, Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka.
Nejvíce pokrytá je momentálně linka C. Signál je ve stanicích Nádraží Holešovice, Vltavská, Florenc, Hlavní nádraží, Muzeum, I. P. Pavlova, Vyšehrad, Pražského povstání, Pankrác, Budějovická, Kačerov a Roztyly.
Smrt jako služba. Eutanázie v zámoří stále běžnější. V Česku musíme otevřít debatu