Domácí ledový čaj bez éček osvěží a pošimrá chuťové pohárky
Příprava domácího ledového čaje není vůbec náročná.
Je všeobecně známo, že čaje (a obzvláště ty zelené) prospívají našemu zdraví, pokud je konzumujeme v přiměřeném množství. Pít je přitom nemusíme jen horké. Alternativou v jarních a letních měsících je domácí ledový čaj. Jak na jeho přípravu?
Domácí ledový čaj je oproti tomu kupovanému z obchodu sice časově náročnější na přípravu, ale neobsahuje žádné chemické konzervanty a dochutit si ho můžete libovolně podle vlastních preferencí.
Osvědčeným způsobem je příprava ledového čaje z teplého nápoje. Postup je jednoduchý. V jednom litru horké vody vylouhujeme 7 lžiček kvalitního sypaného čaje nebo 7 čajových sáčků podle doporučení na obalu. Pak čaj dochutíme dle libosti například medem, cukrem nebo citronovou či pomerančovou šťávou.
Vše dobře promícháme a následně vlijeme do velkého množství kostek ledu. Čím více jich bude, tím lépe, protože velmi prudkým zchlazením chuť čaje lépe vynikne a bude výrazně plnější.
Po úplném vychladnutí čaj můžeme dochutit ještě kolečky citronu nebo limetky, mátou a kousky drobných lesních plodů.
Chutný, ale zrádný
I přestože je domácí ledový čaj osvěžující a lahodný, odborníci nedoporučují jeho konzumaci v příliš velkém množství. Podle nedávné studie amerických vědců totiž časté pití ledového čaje může stát za vznikem ledvinových kamenů.
Na druhou stranu, co by to bylo za život, kdybychom si alespoň čas od času nedopřáli nějakou tu lahodnou neřest.
Bramborový salát rozděluje Čechy. Spor o správný recept nemá vítěze, ale jednu věc profíci rozhodně doporučují