Při šeptání drbů u kávy jsou respirátory povinné, napsal ministr. Na Twitteru sklízí posměch
Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Epidemická situace v Česku se rapidně zhoršuje. Čtvrtý den po sobě laboratoře prokázaly nákazu u více než 3 tisíc lidí. Vláda ČR proto tento týden znovu rozhodla o povinném nošení roušek na pracovištích.
„Sledujeme výrazný skok v počtu nakažených. Nechceme znovu zavírat obchody či služby, proto zavádíme režimová opatření. Od 25. 10. budou na hromadných akcích uvnitř povinné respirátory bez ohledu na počet účastníků. Na pracovištích jsou pak povinné, pokud zde pracovník nebude sám,“ oznámil ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
V pátek odpoledne pak svůj výrok ještě upřesnil. „Ptáte se, jak je to s respirátory v práci. Zde je odpověď. Respirátor máte vždy, pokud je některý z vašich kolegů k vám blíž než 1,5 m. Pokud sedíte u stolu a kolegové jsou dál, než 1,5 metru, tak ho mít nemusíte. Když si ale budete šeptat drby na kávě, tak ano,“ napsal ministr na Twitter.
Jeho nadsázku ale příliš mnoho diskutujících nepochopilo. Mnozí se pozastavili nad tím, jak by taková situace vypadala v praxi.
„Ja vám do toho nechci házet vidle, ale když piju kafe, respirátor mít nemusím,“ napsala uživatelka Dana s odkazem na to, že při konzumaci jídla a nápojů se dosud respirátor nosit nemusel. „Když si budeme šeptat drby na kávě v respirátorech, budeme mít filtrovanou kávu,“ dodal Tomáš.
„Tu kávu mám tedy pít skrz respirátor? Nebo musím vždy odskočit na 1,5 m, sundat respirátor, napít se, nasadit respirátor, vrátit se na původní vzdálenost a až pak pokračovat v šeptání drbů?“ ptá se uživatel pod přezdívkou Inženýr Všehoshopný.
„Napadá mě, jak vypadá pracovní den na ministerstvu zdravotnictví, jestli tam postávají s kávou v ruce a šeptají si drby,“ přisadila si Dana.
Mnozí další si pak nejsou jistí, zda příspěvek skutečně pochází od ministra zdravotnictví. „Tohle je doopravdy pravý účet ministra zdravotnictví, nebo si ze mě dělá někdo … ?“ spekuluje Filip.
Svůj názor na celou situaci pak přidal také další uživatel Richard: „S respirátory v práci je to stejné, jako s respirátory všude jinde. Lidé si je nasazují jen, když je v blízkosti nějaký uvědomělý občan (čteno: udavač) nebo jím sami jsou. Stejně jako všichni politici za přítomnosti kamer.“
Smrt jako služba. Eutanázie v zámoří stále běžnější. V Česku musíme otevřít debatu